Radio Białystok | Magazyny | Gry polityczne | Centralny Port Komunikacyjny, wybory we Francji, zamieszanie w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Centralny Port Komunikacyjny jednak powstanie. Rząd zgodził się na kontynuację przygotowań do budowy CPK. Nowe lotnisko ma być gotowe do 2032 roku.
W "Grach politycznych" skomentujemy też wynik przedterminowych wyborów parlamentarnych we Francji i kontrowersyjną decyzję władz Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku o usunięciu z wystawy głównej portretów Witolda Pileckiego, o. Maksymiliana Kolbego oraz wielkoformatowej fotografii rodziny Ulmów.
Goście Renaty Redy:
Dariusz Piontkowski - poseł Prawa i Sprawiedliwości
Barbara Okuła - posłanka Trzeciej Drogi-Polski 2050
Bezpieczeństwo, polityka zagraniczna i gospodarka Polski. Takimi tematami zajmiemy się w programie "Gry Polityczne".
Jest śledztwo w sprawie gróźb pozbawienia życia prezydenta Suwałk (w tle plany utworzenia w Suwałkach Centrum Integracji Cudzoziemców), protest w Czerwonym Borze (w centrum uwagi nielegalni migranci), obniżka składki zdrowotnej dla przedsiębiorców.
Migranci w woj. podlaskim, nowa ustawa azylowa, "tarcza wschód", fatalna sytuacja podlaskich przedsiębiorców znad granicy oraz wielki pożar nad Biebrzą - m.in. o tym rozmawiali goście "Gier politycznych".
Tarcza Wschód, bezpieczeństwo Polaków (także zdrowotne) - to wciąż najważniejsze tematy debaty publicznej. I o tym mówimy w "Grach politycznych".
O bezpieczeństwo Polski, wzmocnienie wschodniej granicy zabiegają wszystkie partie polityczne. To jest jeden z najważniejszych tematów pojawiających się w debacie publicznej. Wiele komentarzy wywołał brak poparcia w Europarlamencie polityków Prawa i Sprawiedliwości dla rezolucji dotyczącej wzmocnienia obronności Unii Europejskiej.
Internetowa wymiana zdań między szefem polskiej dyplomacji Radosławem Sikorskim i przedstawicielami amerykańskiej administracji to dziś najczęściej komentowane zdarzenie w politycznym życiu Polski. Wywołała ona reakcję ze strony przedstawicieli polskiego rządu i opozycji.
Cały świat obiegły sceny z kłótni w Gabinecie Owalnym prezydenta USA Donalda Trumpa i jego zastępcy J.D. Vance’a z ukraińskim prezydentem Wołodymyrem Zełenskim. Czy stawia to pod znakiem zapytania amerykańską pomoc dla Ukrainy? Jaka jest i powinna być reakcji Europy – w tym Polski? Między innymi o tym w Grach Politycznych.
W przypadającą w poniedziałek (24.02) trzecią rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę zastanowimy się, jak wpłyną na dalsze losy tego kraju toczące się negocjacje pod przewodnictwem Donalda Trumpa.
Czy rozmowy o bezpieczeństwie europejskich i światowych przywódców toczą się zgodnie z interesem Polski? Czy nasz kraj może w tej dyskusji odegrać istotną rolę?
Prowadzący:
Adam Janczewski